Prienų miškų urėdija

 

Naujienos


Valstybinių miškų sistemoje naujos technologijos

Nuo praėjusių metų gegužės mėn. Generalinės miškų urėdijos ir VĮ miškų urėdijų specialistai kartu su mokslo ir mokymo atstovais organizavo pasitarimus ir praktinius bandymus, kuriuose buvo pristatomi ir demonstruojami įvairūs šiuolaikiniai apvaliosios medienos matavimo metodai. Po ilgų diskusijų, remiantis praktinių bandymų rezultatais, lapkričio mėn. aplinkos ministro įsakymais patvirtintos atnaujintos Apvaliosios medienos klasifikavimo ir ženklinimo bei Apvaliosios medienos bei nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo taisyklės, kuriomis įteisintas naujasis fotogrametrinis apvaliosios medienos matavimo metodas. Taip pat po diskusijų su Valstybine lietuvių kalbos komisija, aprobavusia tokius terminus, kaip pardavėjo ar pirkėjo medienos sandėlis, medienos priėmimas, medienos perdavimo ar matavimo aktas, jau šių metų pradžioje patvirtintas Apvaliosios medienos apskaitos tvarkos aprašas. Įteisinus galimybę medieną matuoti fotogrametriniu medienos matavimo metodu ir naudoti išmaniąsias technologijas bei atlikus viešuosius pirkimus, lygiai po metų VĮ miškų urėdijos gali drąsiai pradėti medieną matuoti paprasčiau ir operatyviau.
Siekiant įsisavinti fotogrametrinio medienos matavimo metodą ir jo galimybes, šių metų gegužės 3 - 4 dienomis VĮ Ukmergės miškų urėdijoje vyko mokymai, kuriuose Timbeter sistemos kūrėjai vizualiai ir praktiškai pademonstravo išmaniųjų technologijų naudojimą įsavinant minėtą naują medienos matavimo metodą. 
Pasak generalinio miškų urėdo dr. Rimanto Prūsaičio, naujo medienos matavimo metodo įsisavinimo pradžia galbūt kiek ir sudėtinga, tačiau praėjus įdiegimo etapą, rezultatai parodys išmaniųjų technologijų pranašumus prieš daug laiko sąnaudų ir žmogiškųjų išteklių reikalaujantį rankinį darbą.   
  
Generalinės miškų urėdijos informacija

Nuotraukų galerija

 
2017 05 08


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Prienų regioninis padalinys

Miškininkų g. 2, LT-59149
Ignacava, Prienų r. sav.
telefonas (8 319) 60300
faksas (8 319) 60492
el. paštas: prienai@vivmu.lt

Duomenys apie VĮ Valstybinių miškų urėdiją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811 A.s LT387300010153812757 , "Swedbank" AB, b.k. 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai