Prienų miškų urėdija

 

Naujienos


Medieną įsigysime ir pagal fotografijas

Generalinė miškų urėdija kreipėsi į Aplinkos ministeriją su vienu iš siūlymų - atnaujinti Prekybos mediena taisykles ir aukcionus trumpalaikėms sutartims sudaryti, organizuoti naudojant fotogrametrinį medienos matavimo metodą.

Medienos pirkėjai, dalyvaujantys aukcionuose trumpalaikėms sutartims sudaryti, aukciono metu matytų ne tik pagrindinę informaciją (pardavėjas, medžių rūšis, kokybės klasė, ilgis, tūris) apie parduodamą jau paruoštą medieną, bet ir pačios medienos rietuvės, ir joje esančių sortimentų fotografiją. Šalia fotografijos taip pat pateikiama informacija apie parduodamų sortimentų diametrus, kurią galima išsaugoti ir naudoti Excel formatu. Fotogrametrinis medienos matavimas leidžia užfiksuoti medienos sandėlio koordinates - matyti jas interaktyviame žemėlapyje, todėl dar prieš įsigydamas medieną, pirkėjas gali planuoti logistiką ir be papildomų kreipimųsi į miškų urėdiją surasti įsigytą medieną.

Su medienos perdirbimo ir medienos prekybos įmones atstovaujančiomis asociacijomis apsvarsčius Generalinės miškų urėdijos Aplinkos ministerijai pateiktus pasiūlymus dėl Prekybos mediena taisyklių tobulinimo ir juos operatyviai priėmus bei atnaujinus Apvaliosios medienos elektroninę pardavimų sistemą, atsirastų galimybė valstybiniuose miškuose pagamintą medieną 2018 metais parduoti pagal naują tvarką. Siūlymuose pateikta ne tik klausimas dėl trumpalaikių aukcionų organizavimo, naudojant fotogrametrinio medienos matavimo metodo galimybes, bet ir dėl aukcionų ilgalaikėms sutartims sudaryti organizavimo centralizuotai, pirkėjo pradinio įnašo automatiško rezervavimo sutarties pasirašymo užtikrinimui, galimybės įteisinti elektroninių sutarčių sudarymą.

Generalinės miškų urėdijos informacija

2017 04 21


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Prienų regioninis padalinys

Miškininkų g. 2, LT-59149
Ignacava, Prienų r. sav.
telefonas (8 319) 60300
faksas (8 319) 60492
el. paštas: prienai@vivmu.lt

Duomenys apie VĮ Valstybinių miškų urėdiją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811 A.s LT387300010153812757 , "Swedbank" AB, b.k. 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai