Prienų miškų urėdija

 

Naujienos


Miškininkų rūpesčiu prigauti įžūlūs šiukšlintojai

Šių metų spalio mėnesio viduryje, Trakų girininkijos valstybiniame miške, esančiame netoli Senųjų Trakų, rastas didelis kiekis, apie 11 kubinių metrų šiukšlių: statybinių ir buitinių atliekų. Viena krūva išpilta tiesiai ant pavasarį pasodintų eglaičių, kita - ant miško keliuko. Miškininkų pradėto tyrimo metu nustatyta, kad atliekos atvežtos iš Senųjų Trakų. Atliekų savininkė buvo sudariusi sutartį su įmone, kuri įsipareigojo atlikti griovimo darbus ir pašalinti atliekas, tai yra, nustatyta tvarka priduoti jas į sąvartyną. Be to, savo atliekas ji net nufotografavo ir iš įmonės pareikalavo pristatyti atliekų pridavimo kvitus, kai jos bus sutvarkytos. Kvitai šeimininkei buvo pristatyti, tačiau atliekos vis tiek atsidūrė miške. Pasirodo, kaltininkas - UAB „Rapas". Ši įmonė šiukšles mikroautobusu iš Senųjų Trakų tiesiog išvežė į artimiausiai esantį mišką. Trakų rajono aplinkos apsaugos agentūra jau surašė administracinį teisės pažeidimo protokolą ir privalomąjį nurodymą sutvarkyti atliekas. Šį pažeidimą miškininkams padėjo išaiškinti pati atliekų savininkė ir Senųjų Trakų seniūnė.
Deja, tokių šiukšlinimo atvejų pastaraisiais metais labai padažnėjo. Kol kas didžiąją dalį tokių pažeidimų, kad ir ne iš karto, pavyksta išaiškinti. Kaip antai, jau nuo vasaros vidurio Trakų miškų urėdijos Lentvario girininkijoje šalia Valų kaimo vis išdygsta didelės krūvos statybinių atliekų. Miškininkų rūpesčiu ir šiuo atveju nustatytas asmuo, kuris verčiasi tuo, kad už sutartą mokestį surenka atliekas iš statybviečių ir išgabena jas į miškus. Pasirodo, Trakų miškai yra ne vienintelė jo „veiklos" vieta. Šiukšlės buvo vežamos ir į Vilniaus rajono miškus. Todėl VĮ Trakų miškų urėdija kreipėsi pagalbos ne tik į Trakų rajono aplinkos apsaugos agentūrą, bet ir į labai patyrusį Vilniaus rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūną Joną Bacevičių, kuris ir organizavo sėkmingą pasalą. Miškininkų ir su jais bendradarbiavusios Valų kaimo bendruomenės pastangomis pažeidėjas sulaikytas. 
Pasitaikė ir dar įžūlesnių šiukšlinimo atvejų. Jau praėjo beveik metai, kai VĮ Trakų miškų urėdijos pareigūnai kartu su Trakų rajono aplinkos apsaugos pareigūnais išaiškino grupės asmenų organizuotą neteisėtą atliekų surinkimo verslą. Šie asmenys internete patalpina skelbimus apie nebrangiai iš gyventojų ar įmonių surenkamas statybines ir kitas atliekas. Priėmę už sutartą mokestį atliekas, tiesiog jas išveža į miškus, laukus ar kitur. Dėl šios veikos prokuratūroje vyksta tyrimas.
Pagal LR Atliekų tvarkymo įstatymą, savo atliekų bet kam perduoti negalima. Atliekų turėtojas turi tvarkyti atliekas pats arba perduoti jas atliekų tvarkytojui. Visos atliekas surenkančios, rūšiuojančios, gabenančios, saugančios, naudojančios bei šalinančios įmonės registruotos Atliekų tvarkytojų valstybės registre (ATVR), apie jas vieša informacija pasiekiama adresu https://atvr.am.lt. Pastebėjus šiukšlinimo atvejį prašome skambinti skubiosios pagalbos telefonu 112.

VĮ Trakų miškų urėdijos ir Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos informacija

2016 11 02


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Prienų regioninis padalinys

Miškininkų g. 2, LT-59149
Ignacava, Prienų r. sav.
telefonas (8 319) 60300
faksas (8 319) 60492
el. paštas: prienai@vivmu.lt

Duomenys apie VĮ Valstybinių miškų urėdiją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811 A.s LT387300010153812757 , "Swedbank" AB, b.k. 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai