Prienų miškų urėdija

 

Naujienos


Olandai domisi biokuro gamybos investicijų galimybėmis

Olandai domisi biokuro gamybos investicijų galimybėmis

Šių metų rugsėjo 28 d. Generalinėje miškų urėdijoje lankėsi svečiai iš Olandijos, kurie pristatė investicijų galimybę Lietuvoje, įdiegiant torifikavimo (drėgmės pašalinimo iš biomasės) technologijas antrosios kartos biokuro gamybos srityje. Susitikime dalyvavo Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas Remigijus Lapinskas, asociacijos „Litbioma" direktorė Vilma Gaubytė, Nyderlandų karalystės ambasados atstovė Milda Savickaitė su kolega ir svečiai iš Olandijos. Lietuvos valstybinių miškų valdymo sistemą, prekybos mediena tvarką ir biokuro žaliavos išteklius apžvelgė generalinio miškų urėdo pavaduotojas dr. Valdas Vaičiūnas.
Svečiai pristatė savo patirtį diegiant naujas technologijas ir investicijų galimybes. Pasak jų, dažna problema gaminant elektrą iš vėjo jėgainių ar saulės kolektorių yra neturėjimas galimybių saugoti perteklinį elektros kiekį. Išeitis - energijos pavertimas į dujas. Cheminio proceso - elektrolizės būdu atskiriamas vandenilis ir deguonis. Vandenilis naudojamas cheminėje pramonėje, o deguonis naudojamas naujoje technologijoje, kur mediena transformuojama į bio anglį. Šio metodo dėka medienos energetinė vertė yra padvigubinama, o gauta aukštos kokybės anglis siunčiama į dujinimo procesą, kur sukuriamos kompleksinės biodujos. Įvairus dujų mišinys naudojamas chemijos pramonėje, kur dujas galima išgryninti ir naudoti biodujų katilinėse ar paversti į suskystintas gamtines dujas (SGD). Šio proceso metu išsiskyrę antriniai cheminiai junginiai gali būti taip pat panaudojami kaip biodujos. Energija verčiama į dujas, o dujos vėliau naudojamos kaip energijos šaltinis. Tokiu būdu energijos gamybai naudojama 100 proc. atsinaujinančių energijos šaltinių, kas svarbiausia nepaliekant jokių atliekų ir nėra priklausomybės iškastiniam kurui.
Susitikimo metu įvardinta, kad investicijos į torifikavimo technologijas užtikrintų kokybišką ir aplinkai draugišką biokuro bei energijos gamybą, o tuo pačiu padidintų menkavertės rinkos požiūriu medienos perdirbimo galimybes ir jos paklausą.

2016 09 28


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Prienų regioninis padalinys

Miškininkų g. 2, LT-59149
Ignacava, Prienų r. sav.
telefonas (8 319) 60300
faksas (8 319) 60492
el. paštas: prienai@vivmu.lt

Duomenys apie VĮ Valstybinių miškų urėdiją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811 A.s LT387300010153812757 , "Swedbank" AB, b.k. 73000



Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai