Prienų miškų urėdija

 

Naujienos


Filmų apie gamtą kūrėjams – gera žinia
BFL nuotr.
Tradicinis filmų apie gamtą konkursas Petro Abukevičiaus premijai pratęsiamas dar mėnesiu - iki spalio 31 d. Taip nuspręsta, kad savo darbus suspėtų pateikti kuo daugiau autorių. Konkurse gali dalyvauti tik per pastaruosius trejus kalendorinius metus sukurti filmai.

Kita gera žinia filmų apie gamtą kūrėjams - gerokai padidintas konkurso prizinis fondas. Dabar jį sudaro 5 tūkst. eurų.

Pretendentus konkursui gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Pasiūlymai teikiami LRT televizijai (S. Konarskio 49). Kartu reikia pateikti filmo anotaciją, kūrybinės grupės narių sąrašą ir dvi filmo kopijas DVD formatu. Video ar kino filmo trukmė - ne mažiau kaip 10 minučių. Filmuojant turi būti laikomasi bioetikos reikalavimų. Jeigu filmuojami saugomi gyvūnai jų veisimosi vietose, prie lizdų, tam reikia gauti Aplinkos apsaugos agentūros leidimą.

Petro Abukevičiaus premiją 1998 m. įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos, bendradarbiaudamos su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, žymiam režisieriui ir operatoriui Petrui Abukevičiui atminti ir skatinti kino kūrėjus tęsti jo tradicijas. Ji skiriama kas dvejus metus (lyginiais kalendoriniais metais) video ar kino filmo apie Lietuvos gamtą ir gamtos apsaugą kūrėjams ir jų kūrybinei grupei. Vertinimo kriterijus ir premijos skyrimo tvarką numato jos nuostatai.

Net kelis kartus Petro Abukevičiaus premija buvo įteikta žinomam dokumentinių filmų apie gamtą autoriui Vytautui Jankevičiui ir jo kūrybinės grupės nariams Romantei Vyšniauskienei ir Vidmantui Blažiui. Šią premiją taip pat pelnė Kęstutis Verbickas, Selemonas Paltanavičius, Vytautas Vitkauskas, Gintautas Alekna, Birutė Bražinskaitė, Kastytis Mačiūnas, Eugenijus Drobelis, Jonas Bilinskas, Mindaugas Survila, Mantas Jancevičius, Valdas Mikolaitis, Akvilė Anglickaitė.

Išsamesnės informacijos galima teirautis tel. +370 687 24612 arba el. pašturenata.daraskeviciene@lrt.lt.

AM Komunikacijos skyrius 2016 09 26


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Prienų regioninis padalinys

Miškininkų g. 2, LT-59149
Ignacava, Prienų r. sav.
telefonas (8 319) 60300
faksas (8 319) 60492
el. paštas: prienai@vivmu.lt

Duomenys apie VĮ Valstybinių miškų urėdiją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811 A.s LT387300010153812757 , "Swedbank" AB, b.k. 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai