Prienų miškų urėdija

 

Naujienos


Lobių ieškotojų orentyrai - medžių lapai

„Pagrindiniai lobių ieškotojų orientyrai - medžių lapai - lengvai randami ir atpažįstami. Jie padės lankytojams orientuotis ir sekti gamtos ženklais. Bundanti pavasario gamta savo ruožtu turi jums parengusi ir dar daugiau staigmenų. Nepraleiskite progos jos patyrinėti", - į gamtos lobių trasas kviečia jų koordinatorė Rita Norvaišaitė.
Dvi gamtos lobių trasos, pristatytos praėjusios vasaros pabaigoje, susilaukė nemažo susidomėjimo. Per kelis mėnesius Plokštinės trasa (esančia Žemaitijos nacionaliniame parke) pražingsniavo daugiau nei 130 žmonių, o norintys išbandyti Verkių trasą laukdavo eilėse. Srautas nemažėjo iki pat vėlyvo rudens. Nukritus lapams, trasos buvo uždarytos šaltajam sezonui.

„Trasos unikalios tuo, kad jomis keliaujama pasikliaujant vien gamtos ženklais, tyrinėjant augalų rūšis, gamtos formas. Lankytojus žavi interaktyvumas ir įsitraukimas. Čia su gamta susipažįstama žaidžiant. O žaisti patinka ne tik vaikams. Suaugusiems gal net labiau", - praėjusių metų patirtimi dalinasi Rita Norvaišaitė.
Kūrėjų teigimu, lobių trasos skirtingos - Plokštinės gamtos lobiai skirti vyresnei auditorijai, norinčiai išbandyti savo orientavimosi gamtoje gebėjimus, Verkių trasa paprastesnė, ja drąsiai galės žingsniuoti ir šeimos su mažesniais vaikais. Reikmenis trasoms reikia pasiimti pradiniame punkte. Plokštinėje juos išduoda Šaltojo karo muziejaus lankytojų centras, Verkiuose - restoranas „Verkių malūnas".
„Lankytojai vis klausinėja, kada pasirodys naujos tokio tipo trasos. Kad atsirastų naujos lobių trasos, o ir jau esamos nenustotų veikti, šiemet kviečiame trasos lankytojus prisidėti bent simboline parama", - sako Rita Norvaišaitė.

Daugiau apie gamtos lobių trasas: http://gamtoje.org/veiklos-gamtoje/lobiai
Generalinė miškų urėdija - Bernardinai.lt

2016 05 31


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Prienų regioninis padalinys

Miškininkų g. 2, LT-59149
Ignacava, Prienų r. sav.
telefonas (8 319) 60300
faksas (8 319) 60492
el. paštas: prienai@vivmu.lt

Duomenys apie VĮ Valstybinių miškų urėdiją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811 A.s LT387300010153812757 , "Swedbank" AB, b.k. 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai