Prienų miškų urėdija

 

Naujienos


Nacionalinė miško sodinimo šventė Prienų miškų urėdijoje

Gausus būrys talkininkų dalyvavo Nacionalinėje miško sodinimo šventėje Birštono girininkijoje

Šeštadienio rytas išaušo gražus ir saulėtas, tačiau vėliau dangų aptraukė debesys, iškrito ir vienas kitas lietaus lašas. Tačiau tai buvo labai palankus oras miško medelių sodinimui. Prienų miškų urėdijos miškininkai miškasodžio talkininkų laukė Birštono girininkijos Matiešionių miške 46 kv. 12 sklype. Talkai buvo paruošta 0,9 ha kirtavietė, kurią reikėjo užsodinti pušies želdiniais (4600 sodinukų). Sklypas nedidelis, netoli Nemuno, vaizdingoje vietoje. Jeigu anksčiau būtų vykusi talka, būtų buvę rasti didesni plotai, bet dabar jau miškasodis urėdijos miškuose, o taip pat ir Birštono girininkijoje jau baigiamas.
Talkos pradžia buvo paskelbta 11 val. , tačiau jau šiek tiek anksčiau rinkosi urėdijos girininkijų darbuotojai ir specialistai, o netrukus prisirinko tiek talkininkų, kad tokios gausos niekas nesitikėjo.
Padirbėti miške, pakvėpuoti tyru oru, pasodinti ne vieną, o net keliasdešimt medžių - ne kasdieną žmogus turi tokią galimybę.
Aktyviai į talką įsijungė Lietuvai pagrąžinti sąjungos Birštono skyriaus klubo nariai, vadovaujami Tado Zubavičiaus, bendruomenių bei aplinkinių kaimų gyventojai, medžiotojai, miško darbų rangovai. Nuošalyje neliko ir Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas,
Susirinkusius į miškasodžio talką pasveikino Prienų miškų urėdijos vyriausiasis miškininkas Tadas Zubavičius, supažindindamas su talkos tikslu ir uždaviniais. Jis teigė, kad tuo pačiu siekiama ir šalies rekordo - vienu metu visose šalies 42 girininkijose sodinami miškai. Todėl manoma, kad šią dieną į miškų žemėlapį bus įrašytas nemažas plotas jauno miško, kuriuo bus galima džiaugtis po keleto metų, o didesnę naudą atneš mūsų vaikams ir anūkams po dešimtmečių. Ne veltui sakoma, kad mišką sodiname ne sau, o ateities kartoms, norėdami palikti materialų paveldą.
Birštono girininkijos girininkas, šių miškų šeimininkas Arvydas Lekavičiaus paaiškino, kaip reikia sodinti daigus, kokiais atstumais, kad jie galėtų gerai augti.
Talka truko apie pora valandų, kadangi pasirinktas plotas buvo nedidelis, o talkininkų - 72. Tačiau iš miško niekas išeiti neskubėjo - žmonės kalbėjosi, dalijosi įvairiomis patirtimis, o kai kurie ir pirmųjų grybų - bobausių surado. Laukymės pakraštyje degė laužas ir kunkuliavo gardų kvapą skleisdama medžiotojų sriuba. Po darbo buvo smagu ant kelmelio atsisėsti, pasigėrėti atliktu darbu, pasidžiaugti bendryste. Juk labai gera, kai tiek daug žmonių atsiliepia į kvietimą dalyvauti talkoje, dirba nuoširdžiai - reiškia, kad mūsų žmonės miškui neabejingi.
Žmonės džiaugėsi žiūrėdami į dangų, kad jis pridengia jaunus daigelius nuo saulės spindulių, o lietus, kuris pranašaujamas ateinančiai savaitei, padės prigyti ir augti. 

Nuotraukos iš talkos

 

 

 

 

Talkininka vyko Matiešionių miške (Birštono girininkija, 46 kv. 12 skl. Koordinatės: 495995, 6046473 (LKS); 54.554891, 23.938084 (WGS), kur pušies želdiniais buvo suplanuota atkurti 0,9 ha ploto kirtavietę. 

 

 

 Google maršrutas

 

2016 04 19


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Prienų regioninis padalinys

Miškininkų g. 2, LT-59149
Ignacava, Prienų r. sav.
telefonas (8 319) 60300
faksas (8 319) 60492
el. paštas: prienai@vivmu.lt

Duomenys apie VĮ Valstybinių miškų urėdiją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811 A.s LT387300010153812757 , "Swedbank" AB, b.k. 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai