Prienų miškų urėdija

 

Naujienos


Valstybiniai miškai- žmonėms

„Anykšta", 2015 08 11

VĮ Anykščių miškų urėdijos urėdo Sigito Kinderio iniciatyva buvo pateikta paraiška Europos Sąjungos lėšoms gauti. „Paraišką pateikėme dar 2012 metais, lėšos atsirado dabar, 2015-aisiais, o štai liepos 1 dieną projektas buvo pabaigtas", - sakė S. Kinderis.
Parke įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, atrakcionai vaikams, pavėsinės, skulptūros, takai. Atnaujinta visa infrastruktūra.

Parke - vietinių menininkų skulptūros

„Labiausiai mūsų parkui buvo reikalinga aikštelė automobiliams statyti, nes anksčiau lankytojai savo transporto priemones statydavo tiesiog ant žolės. Take jau buvo supuvusios lentos, takas buvo labai reikalingas", - pasakojo Troškūnų girininkijos girininkas Audrius Kusta.
Lankytojus, einančius pasivaikščioti miško taku, bene labiausiai sudomina apie 500 metų senumo ąžuolas, 32 metrų aukščio eglė.
Rekreaciniame Troškūnų girininkijos parke taip pat atsirado ir naujų skulptūrų: jas padarė anykštėnai skulptoriai Valdas ir Lukas Pelegrimai, Pranas Petronis.
Girininkijoje esantis muziejus papildomai neremontuotas, bet jis vis pildosi naujais eksponatais. Jame yra įvairių gyvūnų iškamšų, senų knygų (pavyzdžiui, pirmoji taksacija).

Veikia arboretumas

Troškūnų girininkijos rekreaciniame parke lankytojai gali apžiūrėti arboretumą: yra galimybė susipažinti su medžių, krūmų rūšimis. „Arboretumas - tai sumedėjusių augalų kolekcija, skirta moksliniam-pažinimo darbui. Prie kiekvieno medžio mes turime paruošę lenteles, kuriose yra lietuviškas, lotyniškas augalo pavadinimas. Yra ir praktinė nauda: patariu žmonėms apsižiūrėti, jei patinka kuris medis, krūmas, tam tikra forma, gali užsirašyti pavadinimą ir tokį įsigyti medelyne. Pas mus vagysčių dar nepasitaikė, nors žmonės teiraujasi, ar negalima čia patikusio medelio nusipirkti", - pasakojo Troškūnų girininkijos girininkas Audrius Kusta.
„Pagal projektą turėjo būti pasodinta apie 300 taksonų, bet taip nebus - ne visiems patinka lietuviškas klimatas, daug neprigyja, nušąla. Šiemet susitvarkėme infrastruktūrą, o kitais metais sodinsime augalus", - sakė S. Kinderis.

Tikslas - supažindinti su mišku

Parkas yra lankomas visus metus. Kasmet čia atvyksta apie 2000-3000 žmonių. Bilietų nėra, parke lankosi visi, kad tik nori, jokių leidimų tam nereikia. „Lankytojų yra nuolat. Kada beatvažiuoji - bent keli žmonės parke vaikšto. Ypač savaitgaliais. Būna, kad lankytojai susiranda mus internetu, skambina, kad nori atvažiuoti. Tuomet aš juos po parką pavedžioju, kai turiu laiko, vedu trumpas ekskursijas", - sakė A. Kusta. Lankytojai dažnai pasirašo ir lankytojų knygoje - tokios užpildytos jau kelios. Pasirašo tiek moksleiviai, tiek žymūs Lietuvos žmonės, užsieniečiai.
„Mūsų tikslas - sudaryti sąlygas žmonėms pažinti mišką. Ypač - jaunimui. Dirbame kurortiniam, turistiniam rajonui, ir žmonėms. Atnaujinti parką buvo būtina, nes senasis jau buvo pasenęs, net pavojingas", - pasakojo Anykščių miškų urėdijos urėdas.

Atnaujino Europos Sąjungos lėšomis

Miško muziejus Troškūnų girininkijoje buvo įkurtas dar 2000-aisiais. Nuo jo ir buvo pradėtas kurti visas parkas. 2002 metais įkurtas rekreacinis miško takas, 2005 metais pradėtas vykdyti Vilniaus universiteto sodo direktoriaus projektas: pradėtas kurti arboretumas. 2008-aisiais vyko tarptautinis tautodailininkų pleneras - arboretumą tautodailininkai papuošė skulptūromis.
2015-aisiais įvykdyti parko atnaujinimo darbai, prie kurių prisidėjo ir Anykščių miškų urėdija: jos lėšos sudarė apie 20 proc. visos sumos. Iš viso atnaujinimas kainavo apie 90 tūkst. eurų.

2015 08 13


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Prienų regioninis padalinys

Miškininkų g. 2, LT-59149
Ignacava, Prienų r. sav.
telefonas (8 319) 60300
faksas (8 319) 60492
el. paštas: prienai@vivmu.lt

Duomenys apie VĮ Valstybinių miškų urėdiją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 132340880
PVM mokėtojo kodas LT323408811 A.s LT387300010153812757 , "Swedbank" AB, b.k. 73000Gaisringumas Ligos Medienos ištekliai